Шановані люди

ШАНОВАНІ  ЛЮДИ  МІСТА  УЗИН

1. Льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу, Герой Праці, генерал-майор авіації – Павло Романович Попович

2. Садівник Володимир Левкович Семеренко – створив сорт яблук «семеренків ранній».

3. Архітектор Микола Антонович Левчук – автор проектів : житловий район Теремки-2, республіканський Будинок народної творчості, станція метрополітену «Площа Л.Толстого», магазин-оранжерея «Квіти України»

4. Директор Узинського клубу зимового плавання і загартування «Білий ведмідь», Президент Асоціації «Марафонське зимове плавання», майстер спорту міжнародного класу, майор міліції, Почесний працівник туризму України, Почесний донор СРСР Зеленецький Сергій Вікторович – переможець Марафонського запливу у крижаній воді, показав найкращий результат і встановив рекорд Росії зі швидкості плавання (31,9 м/хв.), виконав норматив майстра спорту міжнародного класу. За цей рекорд внесено до Книги рекордів Гіннеса та нагороджено сертифікатом Росії «Рекордсмен екстремального плавання».

5. Мер міста з 1977 по 1988 рік  Олініченко Микола Дмитрович – закінчено газифікацію вулиць міста, було заасфальтовано 10 вулиць, побудовано 4 багатоповерхових житлових будинки, ресторан, дитячий садочок «Ведмежатко», цех по виробництву ковбасних виробів на консервному заводі, міське сміттєзвалище, каналізаційний колектор, було розпочато будівництво приміщення школи № 1, багатоповерхового будинку № 3 по вул. Поповича, 3.

6. Риков Сергій Олександрович – Головний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України (2000), Президент Асоціація дитячих офтальмологів України (2000), Головний лікар Київської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» (1987), заслужений лікар України (1998), доцент кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л.Шупика (2000), експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з Глобальної програми «ЗІР-2020» (2002), автор більш 200 наукових праць з питань організації офтальмологічної допомоги населенню, клінічної та соціальної офтальмології, історії офтальмології, медичної кібернетики. Автор багатьох монографій.

7. Синиця Олександр Фанович – ветеран Великої Вітчизняної війни.

8. Зінькевич Марія Яківна – працювала ланковою в узинському радгоспі, нагороджена Орденом Леніна

9. Драбенко Олена Макарівна, працювала в Узинському цукрокомбінаті, нагороджена Орденом Трудової Слави ІІІ ступеня

10. Гуслено Тетяна Василівна, працювала завідуючою магазином № 12, нагороджена орденом «Знак Пошани»

11. Діденко Антоніна Іллівна, працювала телятницею колгоспу «Прогрес», нагороджена Орденом Трудової Слави ІІІ ступеня