Середа, 17 травня 2017 00:00

ЄС офіційно підписав "безвіз" для України

У Страсбурзі офіційно підписали законодавчий акт ЄС, яким запровадять безвізовий режим для громадян України. У церемонії взяв участь президент Петро Порошенко.

Документ у середу підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та Кармело Абела, міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти, яка зараз головує у Раді ЄС.

Тепер рішення про "безвіз" має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. За 20 днів "безвіз" набуде чинності.

"Останнє прощавай"

Після підписання президент Європарламенту Антоніо Таяні назвав його "гарним сигналом" для України, додавши, що відтепер стосунки між ЄС і Україною "стануть легшими".

"Нові правила - гарний сигнал для вашої країни. Ваша країна є дуже гордою європейською країною. Ми маємо працювати разом заради миру і стабільності, і ваша участь у цьому поцесі є надзвичайно важливою для нас", - сказав пан Таяні.

"Після цього важливого рішення стосунки між вашою країною і ЄС будуть легшими", - наголосив він.

Петро Порошенко, у свою чергу, назвав підписання "безвізу" історичним рішенням для ЄС, і для України, яка "повертається до європейської родини".

"Україна каже останнє прощавай Радянській і Російській імперіям", - наголосив він, додавши, що задля візової лібералізації Київ втілив 144 реформи і "буде продовжувати цей процес".

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-39933953