Четвер, 18 травня 2017 06:41

В Узині відбулися урочисті заходи до Дня вишиванки

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років.

День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Ось і сьогодні жителі Узина та гості міста прийшли на головну міську площу відзначити День вишиванки.

Урочистий захід розпочався святковою ходою від приміщення ЦДВМ "Зоря" учасників, вдягнених у вишиванки. Школярі несли в руках ще і вишиті рушники, тримаючи їх поряд одним з одним, чим створили один величезний рушник.

Свято продовжилось на площі Героїв Космосу. Всі присутні із захватом спостерігали за вихованцями дитячих садочків міста, учнів навчальних закладів, які виконували пісні та танювальні номери.

Продовженням цього чудового дійства стали виступи фольклорних аматорських колективів Білоцерківського району, запрошені для участі у заході за ініціативи міського голови Олександра Охріменка.

У концерті прийняли участь аматорські фолькльорні колективи "Джерело" м. Узин, "Чорнобривець" с. Михайлівка, "Криниченька" с. Острійки, "Чарівниця" с. Мала Антонівка, "Любисток" с. Блощенці та народний аматорський хор с. Томилівка "Калина".

Всі колективи за участь у святковому концерті отримали грошові заохочення.

В рамках заходу за підтримки Узинського міського голови Олександра Охріменка та Білоцерківської районної організації "Аграрна партія України" було проведено конкурс експрес-вишиванка. Для участі в нього запрошувались діти і дорослі. В конкурсі було визначено 2 номінації - дитяча та доросла. По закінченню конкурсу керівник апарату Білоцерківської районної організації «Аграрна партія України» Олександр Волошин вручив грошові премії переможцям. Учасники, які зайняли І, ІІ та ІІІ місця у кожній номінації отримали грошові премії по 200, 100 та 50 гривень відповідно, а всі інші отримали солодкі призи.