Понеділок, 11 вересня 2017 05:26

Усікновення глави Іоана Предтечі

11 вересня Усікновення глави Іоана Предтечі - особлива подія в православному календарі. Іоан Предтеча є найбільш шанованим святим після Богородиці. Він передбачив народження Христа і став його хрестителем. На честь Предтечі церква встановила не один, а цілих сім днів у році, в які поминається світла пам`ять. І один з них це 11 вересня - день страти пророка. Згідно Євангелієвським записам, Іоан Хреститель був засуджений на смерть за свої проповіді та непохитну віру в Спасителя. Він також викривав царя Ірода в тому, що він взяв у дружини Іродіаду, дружину брата Філіпа. Вона часто просила про те, щоб пророка стратили. Незабаром хитрістю вона зуміла вмовити чоловіка, і Іоанові відрубали голову і принесли її на блюді царю Іроду, на знак виконання його наказу. За переказами пізніше Господь покарав всіх причетних до смерті. В народі вірять, що у цей день не можна ставити на стіл нічого круглого, брати в руки ножі або коси. 11 вересня вважали днем початку осені і дотримувалися суворого посту. Також Усікновення глави мало славу небезпечного свята: дитина, народжена в цей день не буде щасливою, а отримана рана не заживе.