П'ятниця, 27 жовтня 2017 06:23

27 жовтня – День пам’яті – 80 років із часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох

Урочище в Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія стало місцем поховання для в’язнів Соловецьких таборів, яких знищували на материку, а також в’язнів Біломорсько-Балтійського канау. 27 жовтня, 1 – 4 листопада 1937 року тут було розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Про урочище Сандармох як могильник НКВС стало відомо 1997 року, коли на базі архівних матеріалів його розшукав дослідник і правозахисник з Петрозаводська Юрій Дмітрієв разом із головою “Меморіялу” з Петербурга Веніамином Іоффе. Усього на цій території виявлено 236 розстрільних ям.

Джерело: www.nrada.gov.ua