П'ятниця, 24 листопада 2017 09:31

Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

24 листопада 2017 року, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, який щорічно відзначається в четверту суботу листопада, в парку Слави м. Узин біля Пам’ятного Хреста жертвам голодомору 1932-33 років відбувся мітинг-реквієм.

У ході проведення заходу ведуча, директор ЦДВМ «Зоря» Наталія Хіль розповіла присутнім про трагічне минуле нашого народу, пов’язане з голодоморами і політичними репресіями та закликала не забувати многостраждальної історії нашого народу.

Голодомор, як велика трагедія нашого народу, назавжди залишиться розритою могилою на тлі української історії. Біль пам’яті ніколи не втихне. Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей.

До пам’ятного знаку жертвам голодомору покладено квіти від Узинської міської ради, підприємств, організацій і установ міста та жителів Узина.

Щорічно, в День пам'яті жертв Голодоморів та політичних репресій, о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі небайдужі несуть свічки до пам'ятників жертвам. Закликаємо всіх долучитися до акції, запаливши свічку в своєму вікні, щоб святий вогник – символ нашої пам’яті не оминув жодної домівки.

У цей скорботний для всього цивілізованого людства день давайте згадаємо про всіх знищених голодом наших земляків.