ШАНОВНІ  ЖИТЕЛІ  МІСТА  УЗИН  ТА  ГОСТІ!

18 травня 2017 року відбудуться урочисті заходи з нагоди

ДНЯ ВИШИВАНКИ

В програмі:

10.45 – святкова хода учасників свята від приміщення ЦДВМ «Зоря» до площі Героїв Космосу.

Площа Героїв Космосу

11.00 – святковий концерт учасників гуртків Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості

13.00 – святковий концерт за участю художньої самодіяльності  колективів Білоцерківського району

Запрошуємо всіх бажаючих

Міськвиконком

Вівторок, 16 травня 2017 12:13

КП УМР «УЗИНВОДОКАНАЛ» ІНФОРМУЄ

КП УМР «УЗИНВОДОКАНАЛ» ІНФОРМУЄ :

На балансі  КП УМР «Узинводоканал»  станом на 01.05.2017р перебуває 15,4 км каналізаційних мереж, в тому числі :

-         колектор д=400мм  довжиною 1,9км;

-         вуличні мережі д=300мм  довжиною 5,3км;

-         дворові мережі  д=200-250мм  довжиною 8,2км.

Трубопроводи прокладені в 1970-1980 р.р., матеріал труб, переважно, азбестоцемент  і  кераміка. Дана каналізаційна мережа розрахована на пропуск середньодобового об’єму стоків у кількості 3000  м3/добу при наповненні трубопроводу на 1/2 - 1/3  діаметру та забезпеченння  швидкості 0,4-:-0,6 м/сек. На сьогоднішній день кількість стоків, що надходить до каналізаційної системи  у м.Узин складає в середньому 600 м3/добу, це в 5 разів менше від розрахункового об’єму. Така кількість стоків не забезпечує повноцінну роботу каналізаційної мережі міста. Ця ситуація спостерігається на протязі багатьох років, в трубах з’явилось багато твердих відкладень, які складаються з піску, грунту, мулу, жиру, тощо. Некоректне користування  каналізацією з боку абонентів теж має значний вплив на її роботу та призводить до систематичних засмічень, які накопичуються в трубопроводах, а саме – потрапляння через сантехнічні прилади поліетиленових пакетів, ганчірок, підстилок для тварин, засобів особистої  гігієни, відходів від овочів та фруктів  та інших предметів, потрапляння яких суперечить здоровому глузду.

Виправити ситуацію однією механічною прочисткою неможливо, так як не має носія, який буде транспортувати відкладення після механічної прочистки. Гідродинамічний спосіб очистки каналоочищувальною машиною дуже дорогий і не зовсім підходить для керамічних труб, так як може зруйнувати заповнення раструбних з'єднань і призвести до інфільтрації та ексфільтрації каналізаційної мережі. Єдиний лояльний спосіб очистки каналізаційних трубопроводів, прокладених з азбестоцементних та керамічних труб, це промивання великим об’ємом стічної води від асенізаційного транспорту. Цей спосіб поступово руйнує та вимиває ці відкладення, які накопились в трубопроводах роками, частково викладаючи їх на полиці у каналізаційних колодязях, частково – транспортуючи їх  до насосної станції, де машиністи піднімають їх з прийомного відділення  і розміщують у спеціальні контейнери. За тиждень наповнюється два таких контейнери ємністю по 1,2м3.

Так як Антонівський  м’ясокомбінат скидає свої  стічні води після локальних очисних споруд до централізованої системи каналізації м. Узин в кількості 60-90 м3/добу, було прийнято рішення – використати ці стоки для промивання каналізаційних трубопроводів.  Стічні води приймаються  згідно договору № 138 від 12.02.16 року «Про надання послуг із приймання стічних вод, які скидаються асенізаційним транспортом до системи каналізації м.Узин».  Якість стоків контролюється лабораторними аналізами і повністю відповідають загальним вимогам складу та властивостям стічних вод, які скидаються у міську каналізацію, передбачених  «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України»  (затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р.  № 37). Місця зливу визначені рішенням виконавчого комітету Узинської міської ради «Про погодження КП УМР «Узинводоканал»  технологічного місця зливу технічної води асенізаційним транспортом для промивання каналізаційної системи міста Узин»   № 28 від 21.02.2017 р.

На сьогоднішній день, завдяки проведеній роботі відновлено нормальну роботу каналізаційної мережі по вул. Героїв Крут; Я.Мудрого; Котляревського буд №№ 7, 12, 14, 17, 18;  Л.Українки буд №№ 51, 63, 64, 68, 69, 72, 76;  Грушевського буд №№ 24, 25, 26, 27;  Авіаторів буд №№ 53, 54, 70 та по вул. І.Богуна 21.

Адміністрація КП УМР "Узинводоканал"