Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки російських компаній.

Документ, підписаний 15 травня, опублікований прес-службою глави держави.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться у повідомленні.

За інформацією, що міститься у додатку до рішення РНБО, пропонується терміном на три роки заблокувати активи російських сайтів "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру" та "Яндекс" та заборонити інтернет-провайдерам надавати доступ до вказаних ресурсів.

Також за документом заблоковані мають бути сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb, а також низки російських каналів.

Джерело: https://tsn.ua

У Страсбурзі офіційно підписали законодавчий акт ЄС, яким запровадять безвізовий режим для громадян України. У церемонії взяв участь президент Петро Порошенко.

Документ у середу підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та Кармело Абела, міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти, яка зараз головує у Раді ЄС.

Тепер рішення про "безвіз" має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. За 20 днів "безвіз" набуде чинності.

"Останнє прощавай"

Після підписання президент Європарламенту Антоніо Таяні назвав його "гарним сигналом" для України, додавши, що відтепер стосунки між ЄС і Україною "стануть легшими".

"Нові правила - гарний сигнал для вашої країни. Ваша країна є дуже гордою європейською країною. Ми маємо працювати разом заради миру і стабільності, і ваша участь у цьому поцесі є надзвичайно важливою для нас", - сказав пан Таяні.

"Після цього важливого рішення стосунки між вашою країною і ЄС будуть легшими", - наголосив він.

Петро Порошенко, у свою чергу, назвав підписання "безвізу" історичним рішенням для ЄС, і для України, яка "повертається до європейської родини".

"Україна каже останнє прощавай Радянській і Російській імперіям", - наголосив він, додавши, що задля візової лібералізації Київ втілив 144 реформи і "буде продовжувати цей процес".

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-39933953