З нагоди відзначення в Україні Дня пам'яті та примирення в парку Слави міста Узин 8 травня 2016 року о 18 годині проведено мітинг.

З промовою до присутніх звернулися Узинський міський голова Олександр Охріменко, голова Білоцерківської РДА Генадій Джегур, помічник-консультант народного депутата України Віталія Гудзенка Євген Гудзенко. На мітингу були присутні представники духовенства, ветерани війни, учасники антитерористичної операції, учнівська молодь, представники організацій та мешканці міста.

До початку мітингу-реквієму відбулася поминальна служба за загиблими воїнами.

Нікого не залишило байдужим театралізоване дійство у виконанні учнів шкіл міста, організоване працівниками центру молоді "Зоря".

Цей день назавжди залишиться символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

В Україні у понеділок, 8 травня, відзначають День пам'яті і примирення.

Нову традицію вшанування жертв Другої світової війни розпочали в 2015 році. Так Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції. 9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни. Закон прийняли відповідно до рекомендаційної резолюції ООН від 2004 року, яка проголосила 8 і 9 травня Днями пам'яті і примирення. Та запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги чи визволення, щороку відзначати данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

Під час святкування Дня пам'яті і примирення в населених пунктах нашої держави біля пам'ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, встановлюють почесну варта, а також кладуть вінки і квіти.

З 2014 року символом Дня примирення та Дня Перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і громадянських збройних конфліктів.

У більшості європейських країн і в США 8 травня відзначають День перемоги у Другій світовій війні - V-E Day, або Victory in Europe Day. Тому що 7 травня був підписаний акт капітуляції Німеччини, а 8 травня він набув чинності за середньоєвропейським часом.

джерело