Дорогі ветерани та учасники війни! Шановні жителі міста та гості!

Щиро вітаю Вас з Днем Перемоги!

72 роки віддаляють нас від тієї миті, коли наші діди разом з усім світом раділи Перемозі. Цей день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ, за його героїзм, силу духу, ратну працю.

Це свято пов’язує покоління військового лихоліття з поколіннями народжених після війни, тими хто своїм життям зобов’язаний ветеранам. Їх ставлення до громадянського обов’язку – це невичерпне джерело патріотизму, високий взірець для наслідування. Продовжуючи славні героїчні традиції старших поколінь, захисники України і сьогодні з честю виконують покладені на них завдання, виявляючи при цьому високий професіоналізм, мужність та відвагу.

Перемога 1945-го возвеличила нашу країну, уславила народ, об’єднала і загартувала його. І сьогодні, коли ми дивимося на Перемогу з нового століття, коли в нашій державі знову здійняла голову війна, найбільшої цінності за мир та спокій уявити неможливо.

Українська земля своєю історією заслужила право на мирне та щасливе майбутнє. Право, яке вибороли ви, дорогі ветерани сімдесят два роки тому.

Вічна пам’ять загиблим і наш земний уклін усім, хто пережив роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.

Нехай зігріває нас всіх незгасне світло Перемоги, додає сил та наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього нашої країни.

Від щирого серця зичу Вам доброго здоров'я, бадьорості духу, добробуту, теплоти і турботи рідних та близьких людей! Хай мир і благополуччя завжди будуть у ваших оселях!

З повагою, міський голова Олександр Охріменко

9 травня 2017 року о 10 годині ранку в парку Слави міста Узин відбувся урочистий мітинг з нагоди святкування 72-тої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-тої річниці завершення Другої світової війни.

Висловити велику шану ветеранам Другої світової війни прийшли міський голова Олександр Охріменко, помічник-консультант народного депутата України Віталія Гудзенка Євген Гудзенко. На зібранні були присутні представник благодійного фонду «Фортеця» по Білоцерківському району Володимир Василенко, представники депутатського корпусу міста, духовенства, громадськості, працівники підприємств, організацій, підприємств, установ міста та учні навчальних закладів.

Про всесвітнє значення тієї далекої перемоги, величезні жертви, які довелося заплатити за неї, в тому числі і українцям, у своїх виступах говорили міський голова Олександр Охріменко, помічник-консультант народного депутата України Віталія Гудзенка Євген Гудзенко, почесний ветеран України та голова ветеранської організації м.Узин Володимир Федорович Голоденко та учасник другої  світової війни, учасник бойових дій, інвалід ІІ групи Олександр Панасович Гоцало.

Учні Узинської гімназії продекламували патріотичний вірш.

До привітань долучилася талановита узинчанка Євгенія Бородіна, яка подарувала всім присутнім пісні, не залишивши нікого байдужим до її творчості.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів.

Безліч вінків та квітів було покладено до пам’ятника Невідомому солдату та Братських могил.