Святом Первоверховних апостолів Петра й Павла (12 липня) завершується, цикл великих свят, що припадають на період літнього сонцестояння. До цього циклу входять також Зелені свята (Трійця) та Івана Купала. В них нерозривно поєдналися народні традиції та християнське віровчення, що утворили в народній культурі своєрідний сплав, у якому не можна відділити одне від одного. Це свідчить про певну толерантність Православної церкви до прадавніх місцевих звичаїв.

У православному календарі свято Славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла посідає важливе місце, оскільки святий Петро вважається першим серед апостолів, їхнім пастирем.

Святом Петра закінчується Петрівка — піст, що тривав упродовж кількох тижнів. Як було сказано вище, цього посту дотримувалися не так суворо, як Великого посту і Пилипівки.

Православна церква дала святим Петрові і Павлу звання первоверховних. Щира та сильна віра в Бога привела рибалку із Вифсаїду та вихідця з Тарсу до християнства. Петро, чиє ім’я із давньогрецької означає “скеля”, справді був незламним у своїх переконаннях. Учень Христа бачив його Преображення, першим під час шляху Ісуса на Голгофу визнав, що той є Божим Сином, а під час арешту Спасителя насмілився вихопити меч і відсікти вухо одному зі служників первосвященика. Але тричі, коли люди запитували, із ким він прийшов до будинку патріарха, Петро відрікався і не хотів визнавати, що із Христом. Однак гріх цей апостолові пробачили, а згодом він очолив першохристиянську громаду.

Віру Ісусову світом поширював і Павло, який до зустрічі зі Спасителем гонив християн. Його слово чули іудеї та язичники, раби та вільні, які населяли Палестину, Малу Азію, Середземноморські острови.

До Господа двоє проповідників відійшли в один день: Петра розіп’яли верх ногами, а Павлові відтяли голову. Таку кару вони понесли за те, що ревно служили Всевишньому. Тому, мабуть, люди з особливою повагою вшановують Христових учнів.

До цього дня білили і ошатно вбирали хати, образи прикрашали свіжими рушниками, підмазували долівку, білили та розмальовували піч. До церкви йшли у святковому одязі, дівчата плели, вінки з волошок і маків Петро й Павло вважалися покровителями скотарів, тому до свята для пастушків обов’язково пекли мандрики (мандриґи) із сиру. Начебто, коли святі Петро й Павло мандрували світом, їхньою головною їжею були саме мандрики.

Мандриками розговлялися після повернення з церкви; роздавали їх дітям, які відвідували цього дня всіх родичів і сусідів; наділяли пастухів і підпасків. Вірили, що з’їдена на Петра мандрика рятуватиме людину від лихоманки протягом року. Так само, як і на Масницю, на Петра шанували сир, масло, молочні страви.

Існують прикмети про погоду пов’язані із святом Петра і Павла.

Якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий.

Як йде на Петра дощ, буде гнити картопля.

Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз.

Петрів день – це верхівка літа, з моменту якої настає 40 жарких днів.

Петрівки холодні – рік голодний.

Що ж не можна робити в цей день?

У свято не можна їсти ягоди і фрукти, зібрані в нинішньому році. Вважається, хто не послухався цього правила, накликає на себе біди і недуги. Дівчата і хлопці позбавляють себе можливості вступити в шлюб. Скуштувавши фруктів і ягід врожаю цього року, потрібно йти в храм, і пригостити фруктами і ягодами жебраків, або віднести ці дари природи на могили померлих.

В цей день забороняється вінчатися закоханим парам, інакше нічого доброго це не принесе.

Відповідно до пункту до статті 7, пункту 12.3 статті 12, абзацу четвертого підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 та абзацу другого пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної  комісії Узинської міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, економічних реформ, підприємництва, промислового розвитку та інвестицій, Узинська  міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Узинської  міської ради такі місцеві податки та збори на 2018 рік:

1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток 1)

1.2. Транспортний податок (Додаток 2)

1.3. Земельний податок (Додаток 3)

1.4. Єдиний податок (Додаток 4)

2. Затвердити:

2.1. Положення про розміри та порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток 2.1.).

2.2. Положення про встановлення транспортного податку (Додаток 2.2.).

2.3. Положення про встановлення земельного податку (Додаток 2.3).

2.4. Положення про єдиний податок (Додаток 2.4.).

3. Всі питання, не врегульовані цим рішенням, регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючого законодавства України.

4. Доручити секретарю міської ради Олініченко Л.М. забезпечити направлення копії цього рішення до  Білоцерківської ОДПІ та забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті міської ради.

5. Це рішення набуває чинності з 1 січня 2018 року. Вважати такими, що втратили чинність, рішення Узинської міської ради від 31.12.2014 р. №31 –340 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Узина»; від  21.07.2015 р. №35–375 «Про внесення змін до рішення  Узинської міської ради від 31 грудня 2014  року  № 31-340 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Узина»; від 28.01.2016 р. №03-28/2016 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в м.Узин»; від 14.07.2016 р. №7 -67/2016 «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Узина на 2017 рік».

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Узинської міської ради з питань планування ,бюджету, фінансів, економічних реформ, підприємництва, промислового розвитку та інвестицій.

Міський голова                                                                       О.ГОхріменко

ЗАВАНТАЖИТИ РІШЕННЯ  або  ПЕРЕГЛЯНУТИ В РІШЕННЯХ РАДИ